Freestylowa Bitwa Prawna vol. 1 „Piłeś, paliłeś – nie jedź!” – o co chodzi?

BitwaPrawna_plakat7 (1) (1)

Prawo i hip-hop nie pasują do siebie? Nijak można doszukiwać się jakiegokolwiek połączenia, symbiozy pomiędzy nimi? To tylko pozory!

Freestyle’owca można porównać do adwokata, a adwokata do freestylowca. Jeden i drugi podczas potyczki, nie znając ruchu przeciwnika, zmuszony jest do jak najszybszej słownej riposty – riposty błyskotliwej, celnej, ale i rzeczowej. Słowa freestyle’owca rzucane w kierunku jego przeciwnika to jak działania adwokatów na sali sądowej. Cel jednego i drugiego jest taki sam – zwycięstwo!

Pomysł na Bitwę Prawną zrodził się już jakiś czas temu. Zamierzenie? Połączyć rap i prawo w celu promowania szczytnych akcji. „Piłeś, paliłeś – nie jedź! ” – to temat przewodni pierwszej imprezy z cyklu Bitwa Prawna, a przy okazji kampanii społecznej zwracającej uwagę na problem skutków prawnych prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Niesie to bowiem za sobą nie tylko możliwą groźbę utraty prawa jazdy i skazania przez sąd karny, ale także możliwość spowodowania groźnego wypadku, którego skutkiem może być uszczerbek na zdrowiu, czy śmierć kierowcy lub postronnych osób trzecich. Każdy z nas zna możliwe konsekwencje wsiadania za kierownicę ‘pod wpływem’, ale nie każdy z nas zdaje sobie sprawę z realności tych konsekwencji.

1 Bitwa Prawna miała na celu promowanie dobrych wzorów zachowań i ostrzeżenie przed zgubnym połączeniem alkoholu/narkotyków z jazdą samochodem za pomocą bitwy freestyle’owej.

Pokażmy razem, że rap to nie tylko poruszanie kilku stereotypowych tematów życia codziennego.

Pokażmy, że razem możemy tym rapem się bawić, jednocześnie edukując i uświadamiając oraz ostrzegając innych.

 

Akcję finansowo wsparł Patron Honorowy – Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii.

Sponsorem głównym wydarzenia było PZU.

Organizatorzy: Adwokatura Polska przy opiece artystycznej MaxFloRec